Proč svému psovi pořídit protištěkací obojek?

protištěkací obojek

V posledních letech jsou v oblíbenosti elektronické obojky a ploty, které však rozdělily chovatele psů na dva tábory. Zatímco někteří dané pomůcky odsuzují a vnímají je jako týrající nástroje, ostatní je podporují a používají na lepší výcvik svého mazlíčka. Jaké názory mají odborníci? Opravdu protištěkací obojek škodí, nebo dokáže pomoci s výchovou chlupatého kamaráda?

Je protištěkací obojek opravdu nebezpečný?

Často se páníčkové bojí toho, že dostává pes elektrické šoky, přitom se jedná o naprostý mýtus. Obojek je poháněn 3V baterií, přičemž vydává pouze elektrostatický výboj, jehož intenzita se rozhodně neblíží intenzitě elektrického ohradníku, jež se používá třeba u dobytku. Takový elektrický ohradník má totiž napětí 10 000 V.

Protištěkací obojek je bezbolestný způsob, jak svému psovi třeba na procházce říct, že nemá štěkat na kolemjdoucí a podobně.

Elektronické obojky a jejich rozdělení

Vybrat si můžete hned z několika variant elektronických obojků. Rozdělují se totiž na tři hlavní kategorie – výcvikové obojky, protištěkací obojky a elektronický plot.

Výcvikový obojek

Jak už samotný název napovídá, výcvikový obojek slouží k výcviku psů. Existují modely jak s impulsy, tak i s vibracemi. Nové typy mají dokonce obojí. Většina chovatelů preferuje výcvikový obojek s impulsy.

Protištěkací obojek

Další variantou je protištěkací obojek, jenž si oblíbili především majitelé menších ras. Pejsci totiž zůstávají přes den o samotě v bytě, a tak z nudy štěkají, čímž však ruší všechny sousedy.

Elektronický plot

Specifickou kategorií je elektronický plot, se kterým snadno vymezíte prostor, v němž se může váš pes pohybovat. Uplatnění nachází na zahradách. Nemusíte se tedy bát toho, že ba váš pejsek utíkal pryč.

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.