Přijde vám, že váš podnik potřebuje změnu?

reorganizace podniku

Máme pro vás tipy, jak zajistit hladký průběh reorganizace podniku, na co u toho nezapomenout a výhody s tímto spojené.


Výhody reorganizace podniku

Každá dobrá změna je také velmi náročná. Pro někoho více, pro někoho méně a je třeba si uvědomit, že v konečné fázi, až se vše uklidní, budete na tom lépe než před tím a to se bude ve velké míře odrážet na podniku. 

První hlavní výhodou je, že během změny naleznete spoustu míst, které je také třeba oprášit a zanést na ně pozornost. Nejdříve nebudou hlavním centrem pozornosti, ale změny objeví další slabá místa, které mohou přinést ještě více pohodlí a efektivity na pracovišti.

Najdou se místa, kde se zbytečně utrácejí peníze a kam by se měli dát místo těchto míst. Třeba nevyžádání si firemní slevy na velké množství kávy vám může postupně splatit opravu kopírky, se kterou mají asistenti věčné problémy.
Změna struktury může vypadat různě, ale hlavně přesunutí zaměstnanců, kteří nejsou spokojeni na svých pozicích může zvýšit efektivitu a celkovou motivaci v pracovním prostředí. Ať už přesouváte zaměstnance z jednoho oboru do jiného, nebo povýšíte některé zaměstnance.

Proč se nepouštět do reorganizace na vlastní pěst

Pokud vašemu podniku hrozí úpadek, měli byste vsadit na odborníky v oboru, kteří vám s tímto problémem pomůžou, nebo spíše vám pomohou jemu předejít. Například poradenská firma Samak se zabývá profesionálními návrh restrukturalizace podniků již mnoho let a o jejich uplynulých projektech si můžete přečíst zde.

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.