Jak si vybrat vhodný investiční dluhopis.

Nabídka dluhopisů

Pokud jste již uvažovali o pořízení dluhopisů, víte, že extistuje velké množství internetových poskytovatelů těchto korporátních cenných papírů. Na co si dávat pozor a jakou výhodu poskytují dluhopisy najdete v tomto článku.

 

V investičním světě je třeba vědět, jakou míru rizika jsme ochotni podstoupit pro předpokládanou míru výnosu a obráceně. Ještě než se rozhodnete, z jakého serveru budete kupovat své dluhopisy, doporučíme Vám projít si takzvané investiční desatero, které vydala investiční internetová stránka Investujeme.cz.

 

Výhody dluhopisů

Dluhopisy jsou investiční cenné papíry, které zavazují emitenta vyplácet pravidelné dividendy investorovi do předem daného datumu zpětného odkupu dluhopisu. Dá se tady říct, že předem víte, s jakou částkou po zpětném odkoupení dluhopisu skončíte. 

Předem danou informací při investici do dluhopisů je pořizovací cena dluhopisu, tedy nominální cena dluhopisu, úroková míra, jak často bude emitent věřiteli úroky vyplácet a v neposlední řadě datum zpětného odkupu dluhopisu emitentem.

 

Výběr dluhopisů

Dluhopisy.cz - tento portál poskytuje velké množství dluhopisů všeho druhu a různých úrokových sazeb. Umožňuje přehledné vyhledávání podle konkrétních požadavků investora a nabízí investiční kalkulačku, kde si můžete vypočítat předpokládaný výnos.

Českédluhopisy.cz - výběr dluhopisů českých a slovenských společností. Od malých firem, které se chtějí rozšířit se svým podnikáním, nebo větší firmy s mnohaletými zkušenostmi. Poskytují zajímavou nabídku dluhopisů v ekologii, produktů moderního světa a stavebnictví/strojírenství.

JTBank.cz -  JTBank nabízí jak velký výběr investičních dluhopisů, tak i fondů. Kromě toho se zavazují tím, že detailně znají každého emitenta dluhopisů u nich prodávaných a zaručují zpětný odkup dluhopisů v případě neschopnosti odkupu od emitované společnosti.

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.