I single lidi musí čistit svůj trávník!

grass 275986 1280

Přes zimu se sice na Vašem trávníku mnoho událostí neudělá a pokud jej nemáte krytý, jistě je plný sněhu a vlhkosti. Možná jej zrovna teď neudržujete právě z toho důvodu, že jej přeci nikdo nepoužívá a do jara je technicky daleko, ale i tak by se každý pořádný umělý trávník měl profesionálně čistit alespoň jednou do roka.

Jistě není žádoucí, aby se první jarní sportovec při pohledu na neudržovanou trávu ve Vašem vlastnictví raději nešel poohlídnout po jiném hřišti či fotbalovém stadionu, kde si může dávat do těla. 

Proč svůj trávník čistit?

Pokud už je starší a často používaný, může se stát, že se dovnitř zanesou různé nečistoty, které zabraňují příjemnému používání a sportovnímu zážitku. To platí například ve formě propustnosti různých kapalin a z povrchu se může stát klouzačka a také ztrácí pružnost. A u tohoto druhu trávníku je kluzkost nevítanou vlastností, které je třeba předcházet, jinak může dojít, vedle technické nepoužitelnosti, třeba i ke zranění. Ledaže plánujete úmyslnou rekvalifikaci Vašeho umělého trávníku v zimní stadion.

Jak pečovat o umělou trávu?

Počkejte si, až Váš trávník nebude vlhký a všechny pevné nečistoty z něj odejměte (plevel, listí). Všechno zameťte plastovými nástroji kvůli důkladnému očistění. V některých případech může být na pravidelnou údržbu již pozdě, takže Vám pomůže jen profesionální společnost na čištění umělého trávníku, jako třeba Gold Return, a tu byste si, jak jsem již uvedl výše, měli zvát minimálně jednou za rok. 

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.