Jak vybrat zásnubní prsten?

briliantové šperky

Velká radost ukrytá v malých krabičkách. Přesně tohle vystihuje všechny zásnubní prsteny. Ženy sní o nezapomenutelných žádostech o ruku a prsten k těm dvěma očekávaným slůvkům bezesporu patří. Tento šperk by vaše žena měla nosit na prsteníčku po celý život. Nehledě na to, že během pár měsíců bude ten malý skvost ukazovat všem lidem v okolí. A proto je třeba výběr zásnubního prstenu opravdu nepodcenit. Líbí se vám briliantové šperky? Pojďte si projít pár užitečných rad při výběru zásnubního prstenu pěkně krok za krokem.

Stanovte si cenové rozpětí

Není pravidlem, že zásnubní prsten musí stát desítky tisíc korun. Zásnubní prsten darujete hlavně z lásky. Proto uvažujte o takové ceně, která nezruinuje příliš váš rodinný rozpočet. Přeci jen budete pak potřebovat větší finanční obnos ještě na svatbu. A to je mnohem nákladnější záležitost. Přesto se koupě drahého zásnubního prstenu bere jako výhodná investice do budoucna. Protože pokud je o prsten správně pečováno, může vydržet v rodině i po několik generací.

Vyberte materiál 

Drtivá většina zásnubních prstenů je stále ze zlata. Obměňuje se jenom jeho barva. Na levnější kovy typu stříbro raději rychle zapomeňte. Vybrat si můžete mezi žlutým, bílým nebo růžovým zlatem. V posledních letech jsou stále nejoblíbenější zásnubní prsteny z bílého zlata. Více tradiční jsou na druhou stranu prsteny ze žlutého zlata a v módních trendech vítězí zlato růžové.

Styl zásnubního prstene

Vsadíte na klasiku nebo na originalitu? Doporučujeme se nejdříve podívat do šperkovnice vaší partnerky. Má uvnitř prsteny spíše jemnější nebo robustní? Pokud nepomůže ani to, poraďte se raději s její kamarádkou či rodinou. Často se stává, že má ženich úplně odlišný styl než nevěsta a vybere první prsten, který se mu líbí. Nemusí to být zrovna ale ten pravý.

Diamanty, brilianty nebo zirkony

Výběr drahého kamene zasazeného v prstenu způsobuje velké potíže. Málo kdo ví, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl. Nejtypičtějším zásnubním kamenem je diamant, což je surový nerost. Brilianty vznikají broušením diamantu do různých tvarů, poznáte je často podle jejich vysokého lesku. A zirkony jsou jen napodobeniny obou kamenů. Rozeznáte je od sebe hlavně podle jejich nízké pořizovací ceny. Barva kamene bývá bílá, můžete sáhnout ae  po barevnějších variantách.

Velikost zásnubního prstenu

Volba velikosti je pro pány asi největším strašákem. Nebojte se. Každé zlatnictví chápe, že tohle se nemusí povést napoprvé. A jsou ve většině případů ochotni první úpravu velikosti zásnubního prstenu provést zcela zdarma. S odhalením velikosti prstýnku by mohla pomoct opět šperkovnice vaší ženy. Tady určitě jeden či dva prstýnky pro inspiraci najdete.

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.