Vrata pro každou garáž na autíčka

sekční garážová vrata

Máte-li alespoň trochu soucitu se svým autem a nejezdíme v zimě opravdu každý den, je dobré si opatřit garáž, kde bude parkovat. A co by to bylo za garáž bez garážových vrat. Právě o tomto tématu se dnes budeme bavit a v tomto článku si řekneme, jak postupovat při výběru sekčních garážových vrat nebo těch křídlových.

Funkce garážových vrat

Taková vrata plní víc funkcí, než byste tušili. Jedná se například o bezpečnostní otvorovou výplň ale také designový prvek fasády nebo komfortní prvek pro řidiče, pokud je opatřen elektrickým pohonem. Pro snadnější výjezd z vozidlem je garáž umístěna téměř vždy do ulice, proto jsou vrata to první, co vidíme při pohledu na dům. Pokud jsou rezavé, špinavé nebo jakkoliv znehodnocené, nedělá to příliš dobrý první dojem.

Druhy vrat

Vybíráme-li nová vrata, skoro nám půjde hlava kolem, protože druhů, materiálů a barev je opravdu značné množství. Nyní si představíme hned několik provedení, která si ihned porovnáme na základě vlastností.

Křídlová vrata

Takovým etalonem a klasickým typem vrat jsou křídlová vrata. Nejčastěji jsou vidět ve variantě, kdy se křídla otevírají směrem ven. Další variantou je například jednokřídlá varianta nebo vyklápění směrem nahoru, nikoliv do boku na pantech.

Sekční garážová vrata

Podívame-li se do sousedství, stoprocentně tam najdeme sekční garážová vrata, ono bylo by to divné kdyby ne. Jedná se totiž o nejpoužívanější druh garážových vrat. Za svou popularitu vděčí díky své variabilitě. Je vhodný téměř pro každý typ garáže. Lze jej použít pro:

  • klasickou garáž,
  • garáž pro více aut,
  • vjezd do podzemních garáží.

sekční garážová vrata

Elektrický pohon neboli vrata na dálkové ovládání

Mnoho lidí volí sekční vrata v kombinaci s elektrickým pohonem. O pohon se stará elektromotor a chod vrat hlídá dvojice bezpečnostních čidel. Automatická vrata, jak se jim někdy říká jsou velmi pohodlné, protože stačí zmáčknout tlačítko a vrata se otevírají, případně zavírají. Samotný pohon se skládá z elektromotoru, vodicí kolejnice, ocelového lana. Impulz pro vrata lze vyvolat:

  • dálkovým ovladačem,
  • čipem,
  • smartphonem,
  • integrovaným ovladačem ve zpětném zrcátku auta.

Tuto schopnost vrat nabízí třeba firma Adamont, která prodává a montuje garážová vrata v Ostravě díky systému Somfy.

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.