Co zvýší úspěšnost lovu v noci? A jak funguje pozorovací noční vidění?

Rozhodl jste se vydat na lov během noci ve tmě? Jistě si můžeme říct, že i člověk se špičkovým zrakem bez vady, má během nočního lovení nebo pozorování zvěře problém s dobrou viditelností. Jak takový problém vyřešit? Jednoduše. Pořiďte si výbavu s nočním viděním. Dnes už najdete na trhu velké množství možností. Pozorovací noční vidění Vám bude skvělým pomocníkem. Najednou uvidíte jasně a zřetelně svůj cíl.

pozorovací noční vidění 2

Na jakém principu funguje pozorovací noční vidění?

Pozorovací noční vidění využívá zbytkové světlo, například z hvězd či měsíčního svitu. Objem fotonů ze zbytkového světla následně fotonásobiče znásobí. Proto je skrz přístroje možné sledovat jasně pouhým lidským okem i ve tmě. Pokud však zbytkové světlo v okolí není dostatečné, přichází na řadu infračervené osvětlení (spektrální rozsah 700-1000 nm). Pokud jste do lesa nepřišli pouze pozorovat, ale lovit, musíte zvolit přístroje s pozorovacím nočním viděním ve spektru, které zvíře nezaznamená. Proto volte přístroje se spektrálním rozsahem nad 850 nm.

Noční vidění nejčastěji poskytuje zobrazení inverzní bílo-černé nebo černobílé. Dnes už je ale nabídka široká a někteří výrobci nabízí pozorovací noční vidění s termovizí, která má několik barevných režimů. Dále se dá také koupit zařízení, které díky novým digitálním technologiím umožňují přístroj využívat v noci i přes den.

V nabídce například loveckého obchodu Hunting 24 najdete opravdu kvalitní pozorovací noční vidění. Vybírat můžete z nejaktuálnějších modelů puškohledů, předsádek, zásadek i pozorovacích digitálních nočních vidění.

Pozorovací noční vidění – příklad kvality a nejmodernější optiky v jednom

Monokulár Bestguarder WG-50 PLUS (plus verze 2021)

Pozorovací noční vidění, které patří k jednomu z nejprodávanějších, je právě toto výše zmíněné. Jde o velmi kvalitní elektroniku s citlivým snímačem CMOS. Monokulár využívá nejmodernější optiky vysoké kvality i rozlišení. V noci (tmě) můžete cíl pozorovat až v dálce přes cca 400 m. Má 6násobné optické zvětšení a 5x digitální zoom. Pokud do něj vložíte paměťovou kartu, lze fotit i nahrávat a ukládat si záznamy.

pozorovací noční vidění

Bez podobného zařízení je lov či pozorování v noci takřka nemožné. Pozorovací noční vidění Vám poskytne krásnou viditelnost Vašeho cíle. Zážitek z lovu bude rozhodně lepší a užijete si ho mnohem více. Zároveň je i bezpečnější. Mnohonásobně zvýší šanci netrefit nechtěný cíl například v podobě nečekaného člověka oděného v černé barvě v lese, který není okem snadno viditelný. Tak lovu zdar. 

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.