Jaké zvolit šaty, když jdete na svatbu jako host?

kopie


Jste pozvána na svatbu svých kamarádů či příbuzných, ale nevíte, co na sebe? Poradíme vám, jakým variantám se vyhnout, a se kterými naopak uspějete. 

Řiďte se přáním nevěsty a ženicha

Úplně první, co byste měla brát v potaz je přání nevěsty a ženicha. Pokud si přejí sladit svatbu do jedné barvy, třeba do modré, je slušnost vybírat si šaty v této barvě. To, že modrá není vaše nejoblíbenější barva a že v ní možná nevypadáte tak dobře, jako v červené by mělo jít stranou. Je to přece jenom jejich den a nechcete jim jej nijak narušovat.

Na barvě záleží

Pokud budoucí manželé nevyjádřili žádné speciální požadavky na dresscode, máte volnou ruku ve výběru barvy. Vyhněte se ale bílé barvě, která patří pouze nevěstě a černé barvě, pokud tedy není v požadavcích na dresscode, což se taky může stát. Chybu neuděláte společenskými šaty v decentních pastelových tónech, jako je pudrově růžová, světle modrá nebo béžová.

Krátké nebo dlouhé?

Střih záleží především na vašich preferencích a na tom, v čem se cítíte nejlépe. Samozřejmě i zde musíte přihlédnout ke stylu svatby. Jiné společenské šaty si vezmete na zahradní párty a jiné zase na zámek. Vyhněte se ale uplým mini šatům. 

Tak jaké tedy zvolit?

Při výběru společenských šatů na svatbu se tedy zaměřte se na své přednosti a ty zvýrazněte. V šatech se musíte cítit dobře, nezastínit nevěstu, ale přitom si zachovat styl.

PS: Třpytivé detaily jsou teď trendy.

 

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.