Máme pro vás více receptů na zmrzliny, které můžete doma vyzkoušet

Pokud už nevíte doma coby, v období karantény, máme pro vás seznam věci, ze kterých si můžete udělat více typů zmrzliny doma. Není třeba vycházet ven pro vaše oblíbené mlsání.

Veganská zmrzlina

Máme pro vás jednoduchý recept na univerzální zmrzlinu, která se dá upravit podle chuti. To nejlepší na ní je, že je velmi zdravá a veganská!

Suroviny na výrobu zmrzliny jsou:

přezrálé banány
trocha veganského mléka

Doplňky na úpravu příchutí:

kakao
cukr/sladidlo/med
vanilková esence
skořice
silné espresso
duhové posypy na zmrzliny

Prvním krokem je zmrazit oloupaný banán, který je nakrájený na malé kousky. Bude se to lépe posléze rozmixovávat. Je totiž důležité, dělat zmrzlinu vždy čerstvě a nenechat zmrazit až vytvořenou zmrzlinu, protože bude mít jinou konzistenci. Tímto způsobem lze udělat nanuky, ale ne nabíranou, kterou můžete jíst lžíci.

Toto můžete udělat i ponorným mixérem, ale musíte nechat mražené banány trochu orazit, abyste nespálily motor. Samozřejmě je nejlepší mít velký mixér, ale není nezbytný. Vyzkoušejte tento recept a mlsejte jak je libo. Určitě přijdete na vlastní recept, který pak budete rádi dělat každý víkend.

Nanuky bez mléka

Nádoby na nanuk jsou skvělé v tom, že v nich můžete klidně zmrazit jenom limonádu a máte fajn osvěžení do horkých dní. Máme pro vás seznam několika dalších nápadů, které se dají vytvořit v tvořítku na nanuky.
Espresso nanuk - s nebo bez mléka, tento nanuk vás nabudí a můžete si s ním míchat mléko a mít ledové latté.
Ice tea nanuk - čaje všech typů, včetně granulovaných přislazených, dělají jednoduché a chutné nanuky pro všechny.
Kakao - kakao s mlékem nebo s přidanou smetanou jsou skvělý recept pro děti, kteří chtějí zmrzlinu a vám se nechce ven. Stačí mít vždy alespoň dva na mrazáku a děti jsou zticha.

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.