Pokojové rostliny, které čistí vzduch – jsou účinné?

aloe vera

Všichni jste určitě tak nehorázně zažraní do našich super článků, že úplně zapomínáte otevírat okna (pokud u mámy ve sklepě nějaké máte). Jestli jsme vám teď pomohli k tomu, se zvednout a konečně si vyvětrat, nemáe zač. Jestli nemáte jak větrat a nebo je podle vás venkovní vzduch toxická příšernost, možná byste měli zapřemýšlet nad pořízením rostlin. Jsou schopné si s vydýchaným pokojovým vzduchem docela slušně poradit.

 A ne, kytičky nejsou pro ženský. Jenom drsní a zodpovědní chlapi si můžou pořídit pokojovou rostlinu a být schopni se o ni vůbec postarat. A rostlinka, o kterou se staráte, vám do pokoje přinese příjemnější vzduch.

Jak rostliny čistí vzduch

Science, bitch. Pokojové rostliny zkoumala i NASA, takže na tom asi bude něco pravdy a vaše máma si to nevymyslela jenom proto, aby měla důvod k vám tu palmu, která po měsící stejně umřela, strčit. Rostliny vás zbaví takového benzenu, amoniaku, formaldehydu a trichlorethylenu (schálně se to pokuste říct třikrát po sobě). Easy. Čištění probíhá pomocí fotosyntézy. Rostlina si se vzduchem vezme i určité množství škodlivých látek, udělá co umí a ven vypustí čistý kyslík.

Máme pro vás pár tipů na rostliny, které vám se vzduchem pomůžou a také jsou naprosto blbuvzdorné, takže šance, že vám umřou, je skoro minimální.

  • Aloe vera
  • Chamaedorea
  • Ledviník
  • Fíkus
  • Tchýnin jazyk - jediná tchýně, co kdy budete mít, lol.

pokojové rostliny

Jsou rostlinny účinné?

V malým prostorech určitě ano. Navíc hezky vypadají a i jedna kytka vzbudí dojem, že máte víc než jenom postel a stůl. Jestli ale potřebujete čistit vzduch v nějakém obřím průmyslovém komplexu, bude lepší průmyslová filtrace vzduchu. Jo a holky prej kytky rády, takže tak.

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.